Pompa energooszczędna Pompa wirowa magnetyczna monoblokowa wykonana z SS

Pompa wirowa magnetyczna monoblokowa. Zaoszczędź do 30 procent energii

pompa wirowa magnetyczna energooszczędna

Nowa energooszczędna pompa wysokiej wydajności, która możę być stosowana powszechnie. Klienci mogą zaoszczędzić do 30 procent energii w porównaniu z konwencjonalnymi modelami.

Wirnik pompy oraz części obudowy zostały opracowane i zbudowane zgodnie z najnowszymi ustaleniami w zakresie mechaniki płynów i hydrauliki w 3D-CAD. Kompaktowe łożyska ślizgowe wykonane z węglika silikonu (SSic) przeznaczone są do życia na życzenie do 45000 godzin pracy - przy stosowaniu zgodnie z przeznaczeniem.

Sprzęgło magnetyczne w nowej konfiguracji, zaprojektowane głównie do pomp NeoMag, jest odpowiednie do pracy z cieczami o temperaturze do 150 °C. Na życzenie dostępna jest też wersja specjalna do 350 °C.
NeoMag to jednostopniowa, nie samozasysająca pompa odśrodkowa blokowa wykonana ze stali nierdzewnej. Jej głównym elementem jest BOROHARDCAN, czyli puszka wykonana z borokrzemianu – opatentowana innowacja z DST. To rozwiązanie przenosi pompy NeoMag w nowy ekonomiczny, oszczędzający energię wymiar. Prądy wirowe nie powodują wzrostu temperatury. BOROHARDCAN jest tym sposobem, sam w sobie, szczególnym rozwiązaniem dla pomp magnetycznych. Wirnik i elementy korpusu pompy NeoMag opracowano i zaprojektowano zgodnie z najnowszą wiedzą z zakresu technologii przepływu i hydrauliki.

Główne cechy:

NeoMag® to pompy wirowe magnetyczne monoblokowe wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu łatwo ją ustawić. Połączenia kołnierzowe są wykonane zgodnie z normą DIN 2543, rozmiary osłony, jak również dane hydrauliczne pozostają w zgodzie z ISO 2858 i DIN EN 733. Dane wykonania hydraulicznego większości części przewyższają standardowe wymagania.

Pompa jest dostępny w seriach PN10 i PN16 o przepływie 60 m³/h i ciśnieniu podnoszenia 60 m. W przyszłości typoszereg będzie uzupełniony o mniejsze pompy na początku w wersji ze sprzęgłem elastycznym na podstawie. Przy pomocy aktualnych, silników energooszczędnych (IE2) zespół pompy NeoMag® osiąga oszczędności energii do 11 procent w porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań silnikowych.

Porównując zwykłą wirową pompę magnetyczną o konwencjonalnym napędzie z nową pompą NeoMag® o przepływie 60 m³/h i ciśnieniu podnoszenia 60m, korzystającą z osłony izolacyjnej BOROHARDCAN® możliwe jest ograniczenie zasilania do 3,5 kW. Dzięki poprawionemu sprzęgłu magnetycznemu oszczędność energii w przypadku pompy , która wymaga zasilania 18,5 kW oraz pracuje bez przerwy przez cały rok, osiąga 30660 kWh, lub zakładając cenę 0,10€/kWh , wynosi 3066 Euro. Dodatkowe 14454 kWh, a co za tym idzie kolejne 1445,40 Euro można zaoszczędzić dzięki zastosowaniu silnika IE2. Przy założeniu średniej ceny rynkowej pomp magnetycznych, pompy NeoMag® amortyzują się całkowicie po ok. 2,5 roku.

Korzystając z nowego opatentowanego stałego sprzęgła magnetycznego z osłoną izolacyjną BOROHARDCAN® oraz z zaawansowanego łożyska ślizgowego SSIC można oczekiwać okresu pracy ok. 5 lat bez konieczności przeprowadzania konserwacji.

przekrój pompy wirowej magnetycznej energooszczędnej przekrój pompy wirowej magnetycznej energooszczędnej

Przemysł chemiczny

ciecze agresywne, częściowo toksyczne mediów

Przemysł spożywczy

czekolada, miód, masło kakaowe, pasze zwierzęce, oleje roślinne, tłuszcze, środki spożywcze, cukrownie, mleczarnie

Biotechnologia/Farmaceutyka

celulozownie , włókno ścieru drzewnego, wybielacze mas włóknistych i barwniki chemiczne

Chemia benzynowa

przetwarzanie surowców na włókna, tkaniny, dzianiny

Inżynieria procesowa

wszelkie niebezpieczne aplikacje chemiczne, układy chłodzące maszyn przemysłowych

Przemysł ogólny

Transport mediów takich jak woda, oleje

  • przemysł spozywczy pompy wirowe ATEX
  • przemysł chemiczny pompy wirowe z certyfikatem ATEX
  • chemia benzynowa pompy wirowe ATEX
  • przemysł ogólny pompy wirowe ATEX
  • biotechnologia pompy wirowe ATEX
  • przemysł chemiczny pompy wirowe ATEX